Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská zoo přišla o samce žirafy Rothschildovy, uhynul v téměř 22 letech a byl druhým nejstarším v Česku

  • Ostrava,

Z ostravské zoologické zahrady přišla další smutná zpráva. Ve věku téměř dvaadvaceti let tam uhynul samec žirafy Rothschildovy, který byl druhým nejstarším samcem v České republice. Za svůj život zplodil sedm mláďat. V současné době tak v zoo zůstaly dvě samice.

Samec žirafy Rothschildovy se v ZOO Ostrava dožil úctyhodného věku - téměř 22 let. Uhynul v noci na středu 30. září. Podle plemenné knihy byl druhým nejstarším žirafím samcem v rámci České republiky a Slovenska. Tím úplně nejstarším byl samec z pražské zoo, který uhynul ve stáři 22 let, 4 měsíce a 15 dnů.

Šárka Nováková, mluvčí ZOO Ostrava: "Samec žirafy Rothschildovy se narodil v Zoo Olomouc. Zajímavostí je, že pocházel z dvojčat, což je u žiraf velmi raritní. Do Ostravy byl dovezen jako nový chovný samec v roce 2003. Během svého dlouhého života v ostravské zoo zplodil celkem sedm mláďat, z nichž se šest podařilo odchovat."

V současné době v zoo zůstávají dvě samice. Jedna sedmnáctiletá narozená v Zoo Ostrava v roce 2003 a druhá letos dovezená 1,5letá samice ze Zoo Praha.
MISS BABČA & ŠTRAMÁK / ZRUŠENO!!!

Zítra
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Veletoč / autorská komedie Ivy Janžurové

03.11. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Transsibiřská magistrála / cestovatelský stand-up

10.11. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Expat Services s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků