Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recidivista zasadil servírce U Lišáka 46 bodných ran. Před soudem v Ostravě brečel

  • Ostrava,

Obzvlášť brutální případ vraždy řeší Krajský soud v Ostravě. 32letý recidivista zasadil servírce baru U Lišáka téměř 50 bodných a bodnořezných ran. Před soudem se několikrát rozbrečel.

Loni den před Vánocemi přišel 32letý Ladislav Kandráč do baru U Lišáka v Ostravě - Hrušově na pivo. Bylo už 10 hodin večer a on před tím vypil lahev slivovice. V podniku byl sám a servírka počítala tržbu. když viděl peníze, rozhodl se že si vyřeší finanční problémy. Vzal s pultu nůž a odvedl servírku dozadu do skladu. 

Josef Šuhaj, státní zástupce: "Obžalovaný ji měl se zištným úmyslem zasadit prakticky 50 bodných, bodnořezných a tržně zhmožděných ran po těle, které vedly k jejímu úmrtí." 

Před soudem se obžalovaný přiznal a v průběhu líčení se několikrát nad svým činem rozbrečel. Nicméně tvrdí, že si samotný útok nepamatuje. Na co chtěl peníze neřekl, měl ale 21 exekucí na majetek a 8 dětí. Nováčkem není ani před soudem. 

Josef Šuhaj, státní zástupce: "Konkrétní částka nebyla zjištěna, nicméně byla tam nějaká provozní hotovost v řádech desítek tisíc korun, která na místě nebyla zjištěna." 
Klára Krystynová, mluvčí Krajského soudu Ostrava: "Za vraždu hrozí obžalovanému trest v délce 15 až 20 let odnětí svobody."

Tím, že obžalovaný přiznal vinu, podle nové úpravy zákona zjednodušil celé soudní řízení a zajistil si tím i nižší trest. Zkoušel se s žalobcem dohodnout i na jeho výši. 17 let se mu ale zdálo moc a tak rozhodne o trestu soud. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy