Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava zažila přehlídku nejlepších světových filmů. V Dolní oblasti Vítkovice proběhl MFF Febiofest

  • Ostrava,

Ostrava se opět stala místem přehlídky nejlepších světových filmů. V Dolní oblasti Vítkovice proběhla regionální část Mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Tvůrce nové prostory nesmírně uchvátily a plánují v nich dělat velkolepý celonárodní závěr celého festivalu. Letos to bohužel kvůli koronaviru nevyšlo.

27. ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest se opět podíval do Ostravy. Poprvé, ale přivítal hosty na červeném koberci v kinobaru Etáž v Dolní oblasti Vítkovic.

Štěpán Kozub, herec: "Dneska mě sem přivádí Martin Tošenovský, který mě sem pozval a já jsem pozvání přijal. Bylo to takové docela narychlo, já se přiznám, já jsem zapomněl, tak on se mi ještě připomněl, a proto vypadám i takhle relativně přirozeně a nemám na sobě ani motýlka, ani kravatu, protože jsem si říkal, že skrze to oblečení se budu snažit lidem říkat pravdu."

Letos bohužel nevyšlo počasí a pandemie koronaviru výrazně zamávala s organizací.

Kamil Spáčil, ředitel MFF Febiofest: "Letošní ročník je takový jakoby druhotně organizovaný, protože jsme první část měli připravenou na náš klasický termín, což je v březnu, začátkem dubna, ale bohužel nás zasáhl už tisíckrát skloňovaný Covid, takže jsme museli všichni přeorganizovat jak pražskou část, tak i regionální a teď jsme momentálně ve druhém regionu v Ostravě tady u vás a přivezli jsme jen to nejlepší a přivezli jsme taky premiéru českého filmu, který probíhá právě teď, v hlavní roli s Bolkem Polívkou."
Martin Tošenovský, ředitel Moravskoslezské kreativní akademie a ostravského Febiofestu: "Máme tady přednášky pro školy, jsou to vyučující procesy, kdy lidi vidí, jak film se tvoří, můžou si sáhnout na techniku, budou vidět různé střihy, budou mít diskuzi s různými herci, tvůrci. 

Zahájení proběhlo ve skromnosti, ale organizátoři mají jasný cíl, udělat z akce největší zážitkový filmový festival v Ostravě.

Martin Tošenovský, ředitel Moravskoslezské kreativní akademie a ostravského Febiofestu: "Přišli jsme s nápadem, jak více rozvinout festival v rámci Dolní oblasti Vítkovic a udělat z toho zážitkový festival, který bude propojen o chutě, gastronomii, zahraniční hosty, české hosty, chtěli jsme mít ve velkém přednášky, diskuze a bohužel, letos se nám to nepovedlo, ale ve skromnosti jsme festival zahájili, abychom ukázali, že to myslíme vážně a příští rok věřím, že to opravdu naplníme."
Kamil Spáčil, ředitel MFF Febiofest: "Uvažujeme u vás v Ostravě, že od příštího roku se spojíme v místním kreativním týmem, který prostě je opravdu kreativní a nám se to tak líbí. Prostory, které nám představily, tak chceme aby se festival propojil s tímto týmem a chceme dělat celonárodní závěr tady v Ostravě."
Petr Koudela, ředitel spolku Dolní oblast Vítkovice: "Já mám obrovskou radost, že je tady Febiofest, protože to považuji za velmi váženou věc, stejně tak jako, že se dnes otevírá Kreativní akademie, máme z toho všichni v Dolních Vítkovicích radost a těšíme se na spolupráci."

V programu byla kromě premiéry českého Filmu Tichý společník i další desítka nejlepších světových filmů, nechyběla malá talkshow, vystoupení herců i diskuze pro veřejnost.
SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 15 200 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků