Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Splněný sen mnoha sportovních generací. Ostrava otevřela v Krásném Poli multifunkční sportovní halu za 55 milionů korun

  • Ostrava,

Splněný sen mnoha generací sportovců v Krásném Poli. Tak vnímají místní úplně novou multifunkční sportovní halu. Její výstavba stála skoro 55 milionů korun a sloužit bude nejen dětem ze zdejší základní školy, ale také sportovním klubům a veřejnosti.

Úplně nová a moderní hala odpovídající standardu 21. století stojí nad fotbalovým hřištěm v ulici Sklopčická. Slavnostního otevření se místní nemohli dočkat.

Tomáš Výtisk, starosta obvodu Krásné Pole: "Význam pro Krásné Pole je ohromný. Za prvé je to splněný sen mnoha a mnoha generací sportovců z Krásného Pole. Krásné Pole je dá se říct taková sportovní obec, máme tady několik bývalých reprezentantů, olympioniků."

Novou halu tvoří dvě sportovní plochy, tribuna pro 118 sedících a 60 stojících diváků, zázemí a sklad.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Tady považuji za velký přínos to, že samozřejmě pan starosta počítá i se zapojením obyvatel v podstatě z celé Ostravy."

Využití zde najdou děti ze základní školy k výuce, místní TJ Sokol, florbalisté, fotbalová akademie Baníku, družstva stolního tenisu aktivní klub jógy, aerobiku, turistický klub a odpoledne si sem může přijít zasportovat i veřejnost.

Tomáš Výtisk, starosta obvodu Krásné Pole: "Ještě než jsme vlastně otevřeli tadu tu halu, tak zhruba z nějakých 85 procent jsme ji měli vytíženou."

Výstavba stála necelých 55 milionů korun.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Jsem ráda, že jsme v tomto případě byli úspěšní a získali padesátiprocentní dotaci z ministerstva školství, zbytek jsme pokryli jako město Ostrava a obvod v Krásné Pole."

Od pondělí 12. října jsou ale všechna vnitřní sportoviště z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví na 14 dní zavřená. Hala si tak bude muset na své sportovce ještě nějakou dobu počkat.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků