Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novým děkanem Lékařské fakulty Ostravské univerzity byl zvolen epidemiolog Rastislav Maďar

  • Ostrava,

Akademický senát Lékařské fakulty Ostravské univerzity si zvolil nového děkana. Má jím být epidemiolog Rastislav Maďar, který uspěl hned v prvním kole volby, když získal 10 z 18 možných hlasů. Maďara musí nyní ve funkci potvrdit rektor Ostravské univerzity Jan Lata.

Rastislav Maďar ve funkci nahradí děkana Arnošta Martínka, který rezignoval. Bylo to dáno problémy, které se na fakultě před časem objevily. Národní akreditační úřad nejdříve řešil podezřelé přijímání studentů a v červenci odmítl fakultě udělit akreditaci na obor Všeobecné lékařství. Tím pádem dostala škola stopnu na přijímání nových studentů do tohoto oboru. Ti současní ve studiu mohou pokračovat. Nově zvolený děkan řekl ČTK, že vítězství hned v prvním kole považuje za úspěch. Podle něj je důležité, aby fakulta udělala za problémy tlustou čáru a soustředila se na budoucnost.

Rastislav Maďar, epidemiolog: "Věřím, že i ti, kteří hlasovali pro druhého kandidáta..., že vyslyší naše volání po spolupráci a synergii."

O funkci děkana se ucházeli tři lidé. Kromě Maďara také proděkan pro vědu a výzkum Václav Procházka, který získal zbylých osm hlasů. Naopak Karel Drgáč, který působil například jako ředitel Slezského divadla v Opavě, nezískal žádný hlas. ČTK dále zjistila i vyjádření rektora Ostravské univerzity.

Jan Lata, rektor Ostravské univerzity: "Jsem velmi rád, že byl zvolen děkan, který není spojen s problémy Lékařské fakulty v minulosti. Docent Maďar je zkušeným manažerem, což v minulosti opakovaně prokázal na nejrůznějších úrovních a bude jistě dobrým děkanem. Co je ale pro mne a pro fakultu nesmírně důležité, je fakt, že oba kandidáti, docent Procházka i docent Maďar, deklarovali ochotu spolu i v budoucnu spolupracovat. Jednota uvnitř fakulty i mezi fakultou a univerzitou je pro budoucí vývoj Lékařské fakulty zásadní a v osobě docenta Maďara ji lze garantovat."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy