Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Zloděj specialista! Ukradl přes 50 jízdních kol za více než půl milionu, než skončil ve vazbě

  • Ostrava,

Z jednoho vchodu dokázal během pár minut ukrást hned tři kola. Od ledna do června tohoto roku napočítali kriminalisté 38letému muži z Ostravy přes 40 krádeží, po dopadení se nedostavil k soudu a mezitím v klidu ukradl dalších 13 kol. Celková škoda byla odhadnuta na více než půl milionu korun. Teď už je zloděj ve vazbě a čeká na nekompromisní trest. Policistům přitom slíbil, že se polepší.

VIDEO: POLICIE ČR

Kolárny, kočárkárny, ale i sklepy a chodby panelových domů. To byla specialita 38letého zloděje, kam chodil v Ostravě krást jízdní kola. V polovině tohoto roku k jeho dopadení vedly stopy z více než 40 krádeží, kterých se dopustil od ledna do června. Z obvinění si ale nic nedělal a v klidu krádl dál.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že nerespektoval předvolání k soudu a tím mařil soudní jednání, soudkyně rozhodla o jeho vzetí do vazby, ale před tím stihl v trestné činnosti pokračovat a kriminalisté mu prokázali za toto období dalších 13 skutků."

Obvinění z dalších krádeží si vyslechl minulý týden. Během jedné z nich, při které ukradl hned 3 jízdní kola ho dokonce zachytila kamera. Krást přišel do bytového vchodu v průchodu Galerie Dukla v Ostravě-Porubě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Během jedné noci se na místo činu měl třikrát vrátit a za pár minut odcizit tři kola. Objekty však nejsou jediné místa, kde ke kolům muž přišel. Také před prodejnami či obchodními domy, kde poškození zaparkovali svůj bicykl, je měl následně odcizit."

Žádný problém mu nedělaly ani lanové zámky. Kradená kola pak většinou okamžitě prodával náhodným lidem a peníze použil pro svoji potřebu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalistům řekl, že svého dosavadního způsobu života lituje, a po návratu z vězení bude mít snahu se napravit."

Nyní mu v době nouzového stavu hrozí trest od dvou do osmi let vězení. Celková škoda, kterou krádežemi spáchal, přesáhla 500 tisíc korun.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků