Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světový ženský tenis se vrací do Ostravy, bohužel bez Petry Kvitové

  • Ostrava,

Po slavných tenisových bitvách národních týmů v Davis Cupu respektive Fed Cupu, přivítá Ostrava opět špičkové tenisové hráčky. Tentokrát na turnaji, který je zařazen do nejvyšší soutěžní kategorie. Stane se tak nejvýznamnějším ženským tenisovým turnajem, který se kdy v České republice pořádal.

Naposledy se ve Vítkovicích hrálo vloni čtvrtfinále ženského Fed Cupu, který jsme po boji s Rumunkami prohráli. Ale turnaj světové kategorie „Premier“ - to tu ještě nebylo. Na turnaji se představí hned sedm hráček z první světové dvacítky a nejvýše nasazenou bude domácí Karolína Plíšková. Bohužel se z turnaje odhlásila Petra Kvitová. Aktuálně osmá hráčka světa ve videorozhovoru oznámila, že je unavená a končí sezonu.

Petra Kvitová, osmá hráčka světa: „Samozřejmě na jednu stranu mi to je líto, ale na druhou stranu musím dbát na to moje zdraví a to je momentálně nejdůležitější.“

Ostrava i MS kraj turnaj podpořili shodně třemi miliony korun. Televizní přenosy uvidí diváci v 70 zemích světa, což podle primátora Tomáše Macury Ostravu ve světě zviditelní.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: „Ta značka Ostravy se bude v tomto smyslu prezentovat a pokud jde o ekonomiku tak jen Vítkovice aréna utrží na nájmech a doprovodných službách více, než tu částku, kterou město dává formou dotace.“

Turnaj začíná sobotní kvalifikací a jméno vítězky budeme znát 25. října. Nezbývá než doufat, že se pořadatelům podaří turnaj v Ostravě uskutečnit i v příštích letech.
HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků