Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy se utopila žena v řece Ostravici. Z vody ji vytáhli policisté, oživit se ji bohužel nepodařilo

  • Ostrava,

V sobotu dopoledne se v řece Ostravici utopila starší žena. Na břeh ji vytáhli policisté a okamžitě jí spolu s hasiči začali dávat první pomoc, ve které pokračovali i přivolaní záchranáři. Zpátky k životu se jí už ale bohužel ani po dlouhém boji přivést nepodařilo.

Bezvládného těla v řece Ostravici si v centru Ostravy všimla po 9. hodině náhodná svědkyně. Okamžitě zavolala na tísňovou linku a na místo jako první přijela nejbližší policejní hlídka. Policistům se tělo ženy podařilo najít a vlastními silami ji rychle vytáhli z vody.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Poprvé ženu viděla oznamovatelka na soutoku Ostravice a Lučiny za Slezskoostravským hradem. Policejní hlídky ihned zareagovaly a jely po břehu řeky. Policistům ostravského oddělení hlídkové služby se tělo podařilo vytáhnout z Ostravice ve Slezské Ostravě, poblíž policejního oddělení."

Na místo dorazili také hasiči a záchranáři, kteří se okamžitě pustili do resuscitace.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Žena byla po vynesení na břeh řeky podchlazená, v bezvědomí a bezdeší. Poskytování první pomoci zahájili hasiči, rozšířenou resuscitací pak pokračovaly týmy ZZS MSK. Prvotní vyšetření potvrdilo selhání krevního oběhu. Záchranáři se pokoušeli kromě poskytované nepřímé srdeční masáže obnovit činnost srdce postižené také defibrilačními výboji a léky. Přes veškeré úsilí profesionálů se ji však nepodařilo zachránit a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt."

Jak se žena ročníku 1958 do řeky zatím není jasné. Mohlo jít například o sebevraždu? Nešťastnou náhodu? Či něco jiného? Nebo se žena stala obětí aktuálních povodní, které se během posledních dní přehnaly přes Moravskoslezský kraj? Všechny tyto varianty teď budou policisté prověřovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy