Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy se oháněl 25letý muž atrapou zbraně, chtěl si prý připadat jako policista

  • Ostrava,

O pořádný rozruch se v sobotu večer postaral v centru Ostravy 25letý muž. Na zastávce tramvaje Nová Karolina se oháněl atrapou střelné zbraně, která byla pro lidi kolem k nerozeznání od zbraně skutečné. Když ho strážníci zadrželi, řekl jim, že si chtěl připadat jako policista. Muž navíc působil zmateně a rozrušeně, proto skončil v nemocnici.

V sobotu krátce po 19. hodině oznámila svědkyně na linku 156, že na tramvajové Nová Karolina se pohybuje muž, který má u sebe zbraň.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Oznamovatelka dále operátorovi linky 156 sdělila, že s touto zbraní muž viditelně manipuluje a rovněž uvedla přesný popis toho muže."

Vzhledem k závažnosti situace byly na místo okamžitě vyslány nejbližší hlídky strážníků. Po příjezdu spatřili poblíž zastávky tramvaje muže, který odpovídal popisu. Odcházel ze zastávky směrem k průchodu mezi domy na ulici Denisova.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Tento muž byl proto strážníky vyzván zákonnou výzvou, které uposlechl a zastavil se. Následnou bezpečnostní prohlídkou pak byla u muže zajištěna plastová atrapa kuličkové střelné zbraně."

Později zjištěný 25letý muž strážníkům řekl, že si plastovou pistoli koupil v obchodě, protože si chtěl připadat jako policista. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Dále strážníkům uvedl, že na zastávce tramvaje skutečně manipuloval s touto zbraní a mířil do prostoru, protože se cítil být ohrožen. Vzhledem k tomu, že při komunikaci s hlídkou tento muž jevil známky zmatenosti a byl silně rozrušen, vyžádali si strážníci na místo příjezd zdravotníků. Přivolaný lékař pak rozhodl o převozu muže do nemocnice."

Atrapu zbraně strážníci zajistili a bude předána spolu se spisovým materiálem správnímu orgánu k dalšímu rozhodnutí.
EUTECH akciová společnost, Ostrava
Ostrava
od 20 160 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. (Ostravská univerzita, Ostrava)
Ostrava
od 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků