Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sjezd z D1 v Ostravě na Mariánské Hory na měsíc uzavřen! Konečně se zbavíme zvlněné vozovky

  • Ostrava,

Na dálnici D1 v Ostravě opět vyjely bagry. Ředitelství silnic a dálnic v pondělí spustilo opravu úseku dlouhého 300 m a byl tak uzavřen sjezd z dálnice do Ostravy Mariánských Hor. Oprava bude trvat měsíc a řidiči tak musí počítat s objížďkou.

V pondělí ráno byla řada řidičů spěchajících do práce nemile překvapena. Sjezd z dálnice D1 ve směru na Ostravu Mariánské Hory byl uzavřen. Řidiči tak museli pokračovat v jízdě dál až na exit 361 na Místeckou. O tom, že bude dálnice v tomto úseku ode dneška uzavřena nevěděli ani na krajském úřadě.

Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje: „Je to akce ŘSD, o které kraj vůbec nic neví, protože to povolení vydalo ministerstvo dopravy a my jsme se o tom opravdu dozvěděli až se začalo něco dělat. Ta oprava potrvá měsíc.“

Na dálnici tak opět vyjely bagry. Podle ředitelství silnic a dálnic se jedná o provizorní opravu D1 v délce tří set metrů. Je třeba kompletně vyměnit podloží dálnice, která je v tomto úseku nebezpečně zvlněná. Budou vyměněna také svodidla. Už v minulosti bylo nutné dálnici v Ostravě několikrát opravovat. Kompletní rekonstrukcí prošly třeba dálniční přivaděče v Přívozu. Na vině bylo vždy nekvalitní podloží.

Nina Ledvinová, mluvčí ŘSD: „Od pondělí 19.10. je částečně, a to od 355 km, uzavřena dálnice D1. Jedná se o první etapu prací na zvlněné vozovce. Provoz je sveden po objízdné trase.“

Oprava dálnice bude trvat až do 15. listopadu. Do té doby si musí řidiči mířící po D1 do Mariánských Hor zvyknout na téměř desetikilometrovou objížďku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy