Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sdílená kola bude v Ostravě i nadále provozovat Nextbike

  • Ostrava,

Pokud využíváte v Ostravě sdílená jízdní kola, pak vás bude jistě zajímat, že i nadále bude tuto službu zajišťovat společnost Nextbike. Opět totiž nabídla ve výběrovém řízení nejlepší podmínky.

Dnes už asi není v Ostravě nikdo, kdo by neznal bikesharing, tedy sdílení jízdních kol. Obyvatelé i návštěvníci města si tuto službu v průběhu tří let, kdy zde funguje, velmi oblíbili. V posledních dvou letech zajišťuje kola společnost Nextbike a bude tomu tak i nadále.  Vyhrála totiž výběrové řízení, do kterého se přihlásili dva zájemci. Společnost splnila podmínky stanovené městem a nabídla výrazně nižší cenu.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Pro příští dva roky bychom měli mít v Ostravě  těch kol už tisíc, stojany by měly být rozmístěny už ve všech městských obvodech."

Společnost Nextbike nabídla příspěvek města na jednu výpůjčku ve výši 7,10 koruny. Druhý z účastníků, firma Rekola, která službu v krajské metropoli zaváděla, navrhla 9,90 koruny. Bikesharing bude v příštím roce poprvé fungovat ve městě celoročně a kola se objeví na území celého města.

Lukáš Luňák, jednatel společnosti Nextbike: "My si určitě velmi vážíme toho, že můžeme v Ostravě pokračovat další dva roky a zároveň je to pro nás závazkem pokračovat  v nastoleném trendu a již teď plánujeme navýšení servisních týmů, které by měly zajistit to, aby kola byla neustále dostupná."

V příštích dvou letech bude ve všech 23 obvodech města k dispozici přes 300 stanic, kde se budou kola půjčovat. Od června do září, bude v ulicích města tisícovka sdílených kol, na jaře a na podzim 800 a přes zimu 400 kol. Pro uživatele bude nadále prvních 15 minut zdarma. Cena za každou další hodinu půjčení kola nepřesáhne 40 korun. Zájem každý rok vzrůstá. Letos už kola ujela přes 777.000 kilometrů.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

DANĚ V POHODĚ, spol. s r.o.,
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

USNU nové spaní s.r.o. (Ostrava - Poruba)
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ELTOM, s.r.o.,
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků