Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rotační podavač vtáhl ruku zaměstnanci Elektrárny Třebovice, zachraňovali ho hasiči

  • Ostrava,

Během údržby stroje v Elektrárně Třebovice se dostal jeden ze zaměstnanců do vážných problémů. Rotační podavač elektrického odlučovače popílku mu totiž vtáhl ruku. Vyprosit ho museli přivolaní hasiči a záchranáři spolu s pracovníky elektrárny.

Profesionální hasiči z Ostravy-Poruby byli do Elektrárny Třebovice povoláni ve středu dopoledne. Zaměstnanci tam vtáhl ruku do stroje rotační podavač elektrického odlučovače popílku, na kterém prováděl údržbu. Zachycený muž pak zůstal ležet na boku.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Spoluprací jednotky hasičů, kterou mj. tvořili členové lezeckého družstva porubské stanice, zdravotníků ZZS MSK a pracovníků elektrárny se podařilo ruku úspěšně vytáhnout po pootočení rotační části zařízení."

Protože zraněný muž ležel na kovové lávce asi 3 metry nad zemí, museli hasiči na jeho záchranu použít tři kusy nastavovacích žebříků, páteřní desku s fixačními popruhy a hlavovou opěrku.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Zraněného, kterého předtím tým ZZS MSK ošetřil, hasiči spustili pomoci lana a lezecké techniky po žebřících na zem. Pak jej hasiči odnesli po úzkých průmyslových schodech z druhého patra
průmyslové haly až dolů k sanitce a předali ZZS MSK."

Velitel zásahu mimo jiné pochválil vynikající spolupráci se zaměstnanci elektrárny a zdravotníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy