Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Postrach kadeřnických salonů salonů v Ostravě dopaden, k vloupání používal velké páčidlo

  • Ostrava,

Policisté dopadli 51letého muže z Ostravy, který má na svědomí vloupání do sedmnácti kadeřnictví. K vloupání používal velké páčidlo a z ostravských kadeřnictví kradl především peníze. Celkem způsobil škodu za 400 tisíc korun, teď už sedí ve vazbě a hrozí mu až 8 let vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Do kadeřnických salonů se dostával přes vstupní dveře. Nosil u sebe velké páčidlo, kterým vypáčil dveře a pak už mu nic nezabránilo v tom, aby si odnesl peníze.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V několika případech se 51letý muž z Ostravy do vnitřních prostor dostal také přes okno. Jeho jednání a způsob provedení se téměř vždy opakoval. Jakmile byl uvnitř, provozovnu měl prohledat a odnést si měl pouze peníze."

V Ostravě takto navštívil 17 kadeřnictví. V jednom případě neváhal rozbít keramické prasátko a ukrást z něj všechen tringelt. Celkově způsobil škodu za 400 tisíc korun. Policisté ho dopadli už v září, kdy k němu vedly důkazy o vykradení sedmi kadeřnictví. Vyšetřovali ho ale na svobodě a on sliboval, že se polepší.

Eva Michalíková, mluvčí PCŘ Ostrava: "V trestné činnosti měl nadále pokračovat a kadeřnickým salonům nedokázal odolat. V polovině října 2020 komisař zahájil trestí stíhání a obvinil muže ze spáchání zločinu krádež a poškození cizí věci z dalších 10 činů."

Proto ho soud poslal do vazby, kde si počká na svůj trest.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jeho trestná minulost je velmi bohatá. V záznamu trestu už má bezmála 20 pravomocných odsouzení."

Vzhledem k tomu, že si nedal říct ani v době nouzového stavu, může jít teď do vězení až na 8 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy-Základní škola Ostrava - Hrabůvka, Provaznická 64, příspěvková organizace
Ostrava
od 5 000 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Ma-Li mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 180 do 250 Kč/hod.

Detail