Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští policisté zachránili život seniorce, která si zlomila krček a pak ji postihla mrtvice

  • Ostrava,

Profesionální a rychlý zákrok policistů zachránil život 67leté ženě z Ostravy-Přívozu. Upadla ve svém bytě, zlomila si krček a volala o pomoc. Její volání slyšel ve 2 hodiny v noci náhodný kolemjdoucí, který zavolal policisty. Ve chvíli, kdy ženu našli, ji postihla navíc mozková příhoda.

Ve správnou chvíli na správném místě byli v sobotu v noci policisté i náhodný kolemjdoucí. Díky nim je totiž 67letá seniorka naživu. Po druhé hodině v noci se totiž obrátil na linku 158 muž, který venčil psa na ulici Karolíny Světlé v Ostravě-Přívoze s tím, že zaslechl volání o pomoc.

Pavlína Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Na místo byly vyslány hlídky policistů a to jak z místního oddělení, tak oddělení hlídkové služby a speciální pořádkové jednotky. Při kontrole okolí zjistili muži zákona, že volání o pomoc vychází z vnitrobloku jednoho z domů, konkrétně
z přízemního bytu."

Policistům bylo v tu chvíli zřejmé, že někomu v bytě může jít opravdu o život. Díky pootevřenému oknu se tak rychle dostali bez problémů dovnitř, kde našli ležet starší zraněnou ženu. Okamžitě jí začali poskytovat první pomoc a přivolali záchranku.

Pavlína Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Poškozená sdělila, že večer upadla a nedokázala vstát a zavolat si pomoc. V jednom okamžiku se začal zdravotní stav 67leté paní zhoršovat a dle příznaků vše nasvědčovalo cévní mozkové příhodě."

Mezitím ale stihla přijet sanitka a zdravotníci policistům potvrdili, že seniorka utrpěla s největší pravděpodobností zlomeninu krčku a zároveň prodělala cévní mozkovou příhodu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků