Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Památka zesnulých má řadu rizik. Buďte opatrní na své věci a pozor na sváteční jezdce

  • Ostrava,

Blíží se památka zesnulých tedy tzv. Dušičky, kdy mnoho z nás navštíví hřbitovy, kde budeme vzpomínat na svou rodinu či známé. Bohužel je to také doba, kdy se každoročně zvyšuje aktivita nejrůznějších kriminálních živlů a proto by měli být všichni opatrní na své věci. Očekávaný je také zvýšený provoz na silnicích.

2. listopadu tedy hned v pondělí budeme slavit Dušičky. Už o tomto víkendu se ale dá očekávat, že hřbitovy zaplaví lidé, aby položili na hroby kytice, věnce a zapálili svíčky. V okolí hřbitovů proto značně zhustne provoz a tak by měli být řidiči velmi opatrní. 

Lucie Galiová, PČR Ostrava: "Z toho také plyne větší riziko dopravních nehod. Nesmíme opomenout, že za volanty svých motorových vozidel usedají i tzv. sváteční řidiči, kteří nemají zažité správné řidičské dovednosti. Právě tito řidiči se mohou snáze dostat do dopravní kolize."

Vzhledem k ročnímu období také pozor také na mlhy, ranní námrazy, ale i chodce. Je brzy tma a v tmavém oblečení jdou špatně vidět. Vhodné jsou proto reflexní prvky. Na samotných hřbitovech pak pozor na své věci a je důležité nenechávat nic cenného v autech. Policisté i strážníci sice budou hlídat, ale zloději jsou rychlí. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Od středy 28. října na ústředním hřbitově ve Slezské Ostravě a od soboty 31. října pak na ostatních hřbitovních místech statutárního města Ostravy budou strážníci vykonávat zvýšenou kontrolní činnost zaměřenou na předcházení krádežím na hřbitovech, ale i krádežím vloupání do vozidel zaparkovaných v okolí hřbitovů."
Lucie Galiová, PČR Ostrava: "Přesvědčte se, že je Vaše vozidlo na parkovišti řádně uzamčeno a okénka vozidla máte zavřené. V automobile nenechávejte žádné věci, natož cennosti, navigace apod."

Pozor i při vykládání věcí ze zavazadlového prostoru. Na předních sedačkách nenechávejte osobní věci. Peněženky a kabelky mějte neustále pod kontrolou. Na hřbitovech neodkládejte tašky a kabelky mimo Váš dosah. 
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

IBEX Security s.r.o. (Ostrava - Přívoz, Hlučínská)
Ostrava
od 16 100 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o..
Ostrava
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků