Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hbitá stařenka se sekyrou se vloupala do restaurace v Ostravě. Vlezla do ní oknem

  • Ostrava,

Unikátní případ vyšetřují ostravští kriminalisté. Ještě nikdo z nich a zřejmě ani jejich kolegové v celé České republice totiž nezadrželi téměř 90letou lupičku. Tato stařenka se vloupala pomocí sekyry do zavřené restaurace. Strážníkům, kteří byli na místě první vysvětlila, že nutně potřebovala cigarety.

Strážníci ostravské městské policie měli běžnou hlídku a na kolech objížděli hodinu po poledni svůj rajón v Ostravě - Zábřehu. Na okraji Bělského lesa uslyšeli zvuk alarmu, který ozýval z nedaleké restaurace. Kvůli vládním opatřením jsou restaurace uzavřeny a tak bylo hned jasné, že se něco děje. U brány našli utržené lanko, které ji zajišťovalo. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že objekt restaurace vykazuje známky násilného vniknutí do objektu. V restauraci samotné pak zaznamenali pohyb."

Strážníci zavolali posily a s prsty na kohoutcích zbraní šli do akce. Dveře byly ale zavřené a tak pachatele vyzvali, aby vyšel před restauraci a vzdal se jim. Čekalo je velké překvapení.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Přistoupili k zákonné výzvě k opuštění objektu pachatelem. K jejich překvapení pak z objektu vypáčeným oknem vylezla 87letá seniorka."

Stařenka strážníkům řekla, že si do restaurace šla pro cigarety. Mezitím už dorazila i státní policie, která si lupičku převzala.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Inspektor zahájil trestní stíhání a ženu obvinil z trestného činu krádež. Z důvodu trvání nouzového stavu ženě hrozí až 8 let vězení."

Důchodkyně bude také podrobena zdravotnímu vyšetření psychiatrem a je tak možné, že bude nakonec celá věc odložena a žena skončí v nějakém ústavu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků