Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Radvanicích vznikne další místo pro rekreaci a sport. Dva zpustlé rybníky budou revitalizovány

  • Ostrava,

V Ostravě - Radvanicích vznikne další krásné místo pro rekreaci i sport. Poblíž léčebny dlouhodobě nemocných budou revitalizovány dva zpustlé rybníky a jejich okolí. Lokalita pak bude lépe sloužit nejen lidem, ale bude bezpečnější i pro lesní zvěř.

Nedaleko Léčebny dlouhodobě nemocných Radvanice jsou už desítky let dva rybníky. V těchto místech je také vstup do rozsáhlých lesů, které jsou hojně využívány pro procházky, houbaření i sportování. Okolí rybníků je ale zarostlé a zpustlé. Navíc jsou zde zbytky betonových žlabů i hrází. Proto bude celá lokalita revitalizována. 

Aleš Boháč, starosta Radvanic a Bartovic: „Jsme moc rádi, že město zahájilo revitalizaci tohoto území. Zamrzlé vodní plochy dříve děti v zimě využívaly k bruslení, věříme, že se tam s bruslemi opět vrátí. Rybníky se nachází v blízkosti bývalých sadů, které za přispění financí z rozpočtu města i evropských dotací právě také revitalizujeme. Jejich součástí je i kopec, takže za zimního počasí budou moci děti lokalitu využívat k bruslení i sáňkování."

Úpravy se budou týkat dvou vodních nádrží a také jejich okolí. Vznikne nová stezka i místa k posezení a odpočinku. Celá lokalita bude bezpečná pro lidi i pro lesní zvěř. Pokácená dřevní hmota bude využita i ke zpestření prostředí a ke zvýšení úkrytových míst v okolí nádrže. Součástí horní vodní plochy bude také nový val opevněný kamenem pro vytvoření mokřadu a tři nové tůně.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „V současné době jsou obě vodní plochy ve velmi neudržovaném stavu. Jejich okolí je zarostlé náletovými dřevinami, samotné rybníky jsou zaneseny sedimenty a celkově netvoří přijatelný ráz krajiny. Z tohoto důvodu se navrhla komplexní revitalizace. Díky těmto úpravám vznikne příjemné relaxační a rekreační místo zejména pro obyvatele hustě osídlené části Radvanic, která se nachází v docházkové vzdálenosti."

Revitalizace vyjde město na 5 a půl milionu korun. Úpravy budou hotovy do dubna příštího roku. Revitalizované rybníky zároveň společně s nedalekým mokřadem posílí zadržování vody v krajině a prospějí tak stavu místního klimatu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy