Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejvyšší pokuta za porušení nařízení v Ostravě byla 5 tisíc. Občan byl bez roušky, opilý v době zákazu vycházení

  • Ostrava,

V minulém týdnu přibyla strážníkům povinnost kontrolovat zákaz nočního vycházení. Drtivá většina lidí nařízení dodržuje, ale najdou se i případy, kdy jedinci zákaz ignorují. V Ostravě zatím udělili strážníci nejvyšší pokutu 5 tisíc korun. Hříšník toho ale měl na svědomí více.

Noční služba strážníků se velmi změnila. Zatímco před vyhlášením zákazu vycházení dohlíželi na bezpečnost v ulicích a reagovali hlavně na přestupková jednání, nyní je pro ně potenciálním pachatelem každý, koho v noci uvidí na ulici. 

Jindřich Machů, mluvčí PČR Ostrava: "Od začátku platnosti zákazu vycházení jsme zkontrolovali řádově desítky osob, přičemž jsme některé přestupky museli řešit formou blokového řízení."

Strážníci od minulé středy rozdali v Ostravě 28 pokut, 7 krát stačila domluva a 16 případů jde do správního řízení. Rekordní byla pokuta 5 tisíc korun.

Jindřich Machů, mluvčí PČR Ostrava: "Tato osoba neměla ústa zakryta rouškou, dále konzumovala na veřejnosti alkohol a rovněž se ve městě pohybovala mezi 21 a 5 hodinou ranní."

Jeden z případů možného porušení nařízení řeší i státní policisté. Minulý týden v pátek byla v Kunčičkách lokomotivou sražena v 1 hodinu v noci žena. 

Lukáš Humpl, mluvčí Záchranné služby MS kraje: "Neznámá žena byla v přímém ohrožení života. Musela být připojena k přístrojem řízené ventilaci a posádka záchranné služby ji transportovala do fakultní nemocnice." 

Po uzdravení ji zřejmě také čeká otázka, co dělala v 1 hodinu v noci na ulici. 
HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 do 16 800 Kč/měsíc

Detail

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.; Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků