Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci si vysloužili stužku za záchranu života. Z řeky Opavy vytáhli tonoucího

  • Ostrava,

Mezi ostravskými strážníky jsou další dva nositelé stužky za záchranu života. Tito policisté v září vytáhli z řeky Opavy muže, který se málem utopil. Následovala úspěšná resuscitace a díky nim tak tonoucí přežil. Ve středu obdrželi z rukou primátora toto prestižní ocenění.

Koncem září měli strážníci Michal Sieraga a David Bogar běžnou hlídku. V devět večer zvolala na tísňovou linku žena, že její manžel spadl v Třebovicích ze srázu do řeky Opavy, topí se a ona ho sama nezvládne vytáhnout. Strážníci vyrazili na místo. Muž ležel ve vodě obličejem dolů a byl v bezvědomí. Strážníci neváhali ani vteřinu.

Michal Sieraga, strážník MP: "Byl pod hladinou. Byla úplná tma a bylo vidět jen bundu. Seběhli jsme s kolegou dolů, já jsem skočil do vody, pána jsem chytil kolem pasu a dostali jsme ho na břeh." 

David Bogar, strážník MP: "Pak jsme mu poskytovali první pomoc. Já jsme vysílačkou přivolal ještě hasiče a záchranku."

Na místo dorazila další hlídka strážníků a hasiči, aby pomohli muže vytáhnout nahoru na příjezdovou cestu, kde se ho ujali zdravotníci. Tonoucí přežil a strážníci si jistě zaslouží za profesionální zákrok ocenění. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Tyhle případy ukazují potřebnost strážníků a jejich připravenost. Také zvedají prestiž celé Městské policie Ostrava." 

Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Jsem hrdý na své muže."

Stužky za záchranu života se udělují od roku 2002 a za tu dobu ji dostalo 33 ostravských strážníků. V současné době se jejich služba velmi změnila, a většinu jejich práce tvoří kontrola dodržování vládních opatření. Od začátku výjimečného stavu řešili strážníci zhruba 2200 přestupků v souvislosti s nedodržováním proticovidových opatření. Třetině lidí stačilo domluvit, třetina dostala pokutu a zbytek přestupků jde do správního řízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy