Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice Ostrava zdvojnásobila počet odběrů. Lidé musejí přijet autem

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava reaguje na nepříznivou epidemiologickou situaci a od začátku listopadu značně zvýšila počet odběrů. Díky rozšíření provozní doby, ale i výborné logistice se podařilo množství vzorků zdvojnásobit.

V Moravskoslezském kraji byl vyhlášen třetí epidemiologický stupeň, na což okamžitě zareagovala i Městská nemocnice Ostrava. Od listopadu funguje odběrové místo i o víkendech.

Olga Hasáková, Městská nemocnice Ostrava: "Všech 7 dní v týdnu probíhají odběry od 7 do 15 hodin. Pracovní doba je tedy 8 hodin." 

Testů je nyní dvojnásobné množství. Rekord byl pak v říjnu, kdy zdravotníci odebrali vzorek 236 lidem při nastavené kapacitě 90 míst nahlášených v systému.

zdravotnice: "Bude to trochu nepříjemné. Odebereme vám stěr z obou nosních dírek a z krku. Pokud budete pozitivní, bude vás kontaktovat krajská hygiena."

I přes velké množství nemocných zdravotníků nemá odběrové místo problémy s personálem.

Olga Hasáková, Městská nemocnice Ostrava: "Má to prioritu a personálu máme dostatek."

Odběrové místo slouží nejen pacientům, kterým odběr nařídili hygienici a praktičtí lékaři, ale také samoplátcům. Stěry jsou odebírány pouze ve vozech. Testy provádí Zdravotní ústav v Ostravě.
ZARTKOV, s.r.o., Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 5 700 do 13 500 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků