Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Rudné v Ostravě shořel návěs kamionu, škoda je 2 miliony korun

  • Ostrava,

Čtyři hasičské jednotky se sjely v pondělí ráno k požáru návěsu kamionu na sjezdu z dálnice D1 na Rudnou ulici v Ostravě. Hasiči na místě zasahovali přes hodinu a celkovou škodu odhadli na 2 miliony korun.

Velká většina řidičů jedoucích do práce zaznamenala v pondělí ráno na Rudné menší dopravní kolaps. Na sjezdu z dálnice D1, který se napojuje na Rudnou ulici ve směru na Havířov hořel návěs kamionu.

Událost byla hasičům nahlášena sedm minut před půl šestou ranní. Řidič kamionu stihl zřejmě před příjezdem hasičů návěs odpojit a popojet dál.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Při příjezdu první jednotky byly zdálky na odstaveném návěsu již vidět šlehající plameny. Hasiči na boj s plameny nasadili celkem dva vodní proudy. Jelikož se požár rozšířil i do nákladového prostoru návěsu, ve kterém byly uložené plastové přepravky, museli hasiči použít na hašení pěnu, kterou zapěnili nákladový prostor."

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů se čtyřmi cisternami.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Po uhašení vyskládali hasiči přepravky ven z návěsu, aby bylo možno provést likvidaci posledních skrytých ohnisek. Na vyhledávání ohnisek použili termokameru. Požár se hasičům podařilo lokalizovat za 20 minut, dalších 40 minut jim trvala celková likvidace požáru."

Během zásahu byl provoz na Rudné ve ve směru na Havířov omezen na jeden jízdní pruh. Škoda byla odhadnuta na 2 miliony korun a přesná příčina požáru je zatím v šetření.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

ZARTKOV, s.r.o., Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků