Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravské krematorium muselo kvůli velkému počtu zemřelých vybudovat venkovní chladící boxy

  • Ostrava,

Ostravské krematorium je jasným důkazem toho, že zemřelých s koronavirem opravdu přibývá. Během víkendu totiž muselo vybudovat nouzové venkovní chladící boxy, do kterých se budou prozatím ukládat těla. Současná kapacita totiž nestačí.

Ostravské krematorium aktuálně zdvojnásobilo kapacitu pro ukládání těl zemřelých. Důvodem je kromě běžné vyšší podzimní úmrtnosti bohužel také koronavirus.

Ivo Furmančík, ředitel Krematoria Ostrava: "Posledních 14 dnů se nám sešly dva faktory. Sezónní navýšení úmrtnosti, což je běžné každý rok a zrovna v tuto dobu vlastně docházelo i k navyšování dovážení zesnulých s Covid-19, takže když se to sečetlo, tak jsme se dostali s chladírenskou kapacitou do trošku obtížné situace."

Krematorium proto urychleně během víkendu vybudovalo nouzové venkovní chladící boxy.

Ivo Furmančík, ředitel Krematoria Ostrava: "Jde o klasickou větší buňku sestavnou z panelů, jsou tam namontované chladírenské technologie a je to včetně zastřešení. V tuto chvíli by měla být kapacita dostatečná a předpokládám, že i situace v těch dovozech zesnulých se bude uklidňovat."

Ostravské krematorium je jediné zařízení v kraji. Minulý týden jim přivezli ve všedních dnech až 80 těl. Běžný stav přitom pohybuje kolem poloviny.
LUSKO s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 104 do 104 Kč/hod.

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků