Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jezdecký klub v Ostravě umožnil zloději odpracovat si trest obecně prospěšných prací. Ukradl jim sedla za 200 tisíc korun

  • Ostrava,

Kvůli krádeži nemusel jít do vězení, ale soud mu nařídil obecně prospěšné práce. 32letý muž z Ostravy si toho zřejmě nevážil a v ostravském jezdeckém klubu, kde měl na starosti v rámci svého trestu údržbu, ukradl kvůli dluhům koňská sedla za více než 200 tisíc korun. Pak se je pokusil prodat přes internet, policisté ho zadrželi za dva dny v Brně a teď mu hrozí až 8 let vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Dostal druhou šanci, kterou nevyužil a místo toho opět kradl. V říjnu měl 32letý muž z Ostravy vykonávat soudem nařízené obecně prospěšné práce a tím si odpykávat předchozí trest, který dostal za předchozí majetkovou trestnou činnost. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jeho novým "zaměstnavatelem" byl jeden z jezdeckých klubů v Ostravě. Staral se tam o technickou údržbu a z důvodů velkých dluhů měl v plánu odcizit a prodat jezdecká sedla."

Ty zmizely a klub nahlásil jejich krádež v pondělí 26. října, škoda přesáhla 200 tisíc korun. Policisté tak velmi rychle pojali podezření, kdo by mohl zřejmě za krádeží stát.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tuto možnost dále potvrdila dobrá spolupráce s ženou z Brna, které měl právě vytipovaný muž kradená sedla nabízet. Následně si spolu domluvili schůzku v Brně, kde mělo dojít k předání nabízeného zboží."

Muž prodával sedla přes internet za zlomek skutečné ceny, to tak možným zájemcům přišlo velmi podezřelé.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ostravští kriminalisté ve spolupráci s brněnskými kolegy na parkovišti před jedním ze supermarketů zadrželi podezřelého muže, který měl v autě 5 kusů kradených jezdeckých sedel. Tyto byly zajištěny a budou vráceny zpět majitelům."

Muž u výslechu uvedl, že tím chtěl vyřešit svou špatnou situaci a že svého jednání velmi lituje.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jelikož se uvedeného jednání dopustil v době nouzového stavu, nyní muži hrozí trest odnětí svobody až na osm let."

Policistům na jeho vypátrání stačily dva dny.
Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 91 Kč/hod.

Detail

ZARTKOV, s.r.o., Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Mallne Style s.r.o. - Slezská Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků