Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděje alternativní trest nenapravil a kradl i při jeho výkonu. Odnesl si jezdecká sedla za 200 tisíc korun.

  • Ostrava,

Ostravští policisté dopadli zloděje, který ukradl 5 jezdeckých sedel a chtěl je levně prodat. Zajímavé na tomto případu je hlavně to, že je vzal v jezdeckém klubu při výkonu alternativního trestu obecně prospěšných prací. Ty mu byly uloženy za předchozí krádeže. Alternativní trest ho tedy příliš nenapravil.

Na konci října ohlásil jeden z ostravských jezdeckých klubů, že mu zmizelo 5 sedel v hodnotě 200 tisíc korun. Policisté se brzy dostali na stopu možného pachatele. V klubu totiž odpykával alternativní trest odsouzený zloděj. Jeho dopadení a usvědčení pomohla žena z Brna, která naoko chtěla sedla koupit. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: Důvodně obviněný měl v průběhu října 2020 vykonávat v jezdeckém klubu obecně prospěšné práce a tím si odpykávat předchozí trest, který mu byl soudně uložen za předchozí majetkovou trestnou činnost."

Že jde o kradená sedla bylo patrné z nízké ceny, za kterou na internetu muž lup nabízel. Zloděj si nakonec domluvil se zájemkyní schůzku v Brně a ta o všem informovala policii. Muž byl dopaden na parkovišti u supermarketu i se sedly v autě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jelikož se uvedeného jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, nyní muži hrozí trest odnětí svobody až na osm let."

U výslechu pachatel prozradil, že prodejem sedel chtěl řešit svou špatnou finanční situaci. Měl totiž velké dluhy. Před kriminalisty také řekl, že svého jednání lituje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy