Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Památník obětem střelby v nemocnici v Ostravě už je téměř hotov. Jeho odhalení odhalení bude 10. 12.

  • Ostrava,

Za necelý měsíc uplyne rok od jedné z nejhorších masových vražd historie, kdy v čekárně Fakultní nemocnice Ostrava postřílel Ctirad Vitásek 7 lidí. Při tomto smutném výročí bude 10. prosince přímo před nemocnicí odhalen památník obětem. Výtvarník Lukáš Dvorský už dílo dokončuje ve slévárně v Mníšku pod Brdy.

Památník obětem střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava bude dokončen včas. Výtvarník Lukáš Dvorský nyní finišuje na dvou frontách. Ve slévárně v Mníšku pod Brdy se dokončuje odlitek a v Ostravě před nemocnicí vrcholí úpravy místa, kde bude dílo umístěno. Odlití památníku prý bylo náročné a musela se toho ujmout renomovaná slévárna. 

Lukáš Dvorský, výtvarník: "Pomník byl odlit z několika kusů a už je svařený a zkompletovaný. Je i vybroušený, takže má konečný tvar. Ještě zbývá dodělat černou patinu a to je vše."

Složitá bude i přeprava památníku, aby se nepoškodil. Kovová deska je velmi těžká, váží 600 kilogramů.  24. listopadu pak bude ustavena před nemocnicí. Cena díla je milion 800 tisíc korun a o náklady se podělí Ostrava, kraj a nemocnice. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Dneska jsme na zastupitelstvu města schvalovali přijetí dotace od Moravskoslezského kraje, který se bude podílet jednou třetinou na nákladech na tento památník. Pokud jde o technickou stránku věci, tak vše směřuje k tomu, abychom skutečně stihli to slavnostní odhalení památníku na výročí 10. prosince."

Podle výtvarníka jde vše podle plánu, takže v den výročí tragédie 10. prosince by měl být památník odhalen. Podoba pietního aktu ještě není známa, protože bude záležet na aktuálních protiepidemických opatřeních. Detaily upřesníme v našem zpravodajství až bude vše jasné. 
FLORCENTRUM Foltýnová s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

RADOST-STAVBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků