Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté začali znovu vyšetřovat případ týrání v domově pro seniory v Ostravě. Kontroly města nic závažného nezjistily

  • Ostrava,

Jak už asi víte, policie znovu otevřela případ týrání klientů v Domově pro seniory Slunečnice. Primátor Ostravy zatím netuší proč, ale připomněl, že předchozí obvinění z loňského roku se neprokázala. Přesto město provedlo v zařízení změny a pravidelně ho kontroluje.

Loni v listopadu zveřejnil Seznam zprávy několik případů, kdy mělo v Domově pro seniory Slunečnice v Ostravě docházet k týrání klientů pečovatelkami. Případem se zabývala policie a ostravský magistrát nechal zařízení zkontrolovat. Nikdo ale nic závažného nezjistil a policisté případ odložili. Nyní ale překvapivě obvinili dvě bývalé pečovatelky z týrání svěřené osoby. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Ostrava: "Aktuálně vyvstaly nové skutečnosti a kriminalisté městského ředitelství v Ostravě realizují úkony trestního řízení." 

Překvapeno je i vedení města, které už na začátku kauzy provedlo řadu opatření a zesílilo kontrolní činnost ve Slunečnici. Co je ale nyní nového zatím nikdo netuší.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Mi se k tomu vyjadřuje obtížně. To šetření je na začátku a nemám o něm žádné další zprávy. Očekáváme jaké ty výsledky budou a podle toho vyvodíme závěry. My jsme se po těch loňských událostech ve Slunečnici k té věci postavili velmi poctivě. Nevím jestli v nějakém jiném zařízení bylo od té doby tolik kontrol. Žádná z kontrol ale významné pochybení nenašla."

Obviněné pečovatelky už ve Slunečnici nepracují. O dalším průběhu vyšetřování vás budeme informovat. 
SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků