Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od soboty budou v Ostravě uzavřeny sjezdy a nájezdy z Rudné na Plzeňskou, v pondělí začne další omezení na Místecké

  • Ostrava,

Řidiče projíždějící Ostravou čekají další dopravní komplikace. Od soboty 14. do 20. listopadu se kvůli opravě zcela uzavřou ve směru na Havířov sjezdy a nájezdy z Rudné na Plzeňskou. V pondělí pak začne na Místecké ulici oprava levého pruhu v pětikilometrovém úseku ve směru na Frýdek-Místek mezi mimoúrovňovým křížením s ulicemi 28. října a Moravská.

Pevné nervy a dostatečná časová rezerva bude třeba od soboty při průjezdu Ostravou. Hlavní tah na Havířov, ulice Rudná, bude mít od 14. do 20. listopadu kvůli opravě kompletně uzavřeny sjezdy a nájezdy na ulici Plzeňská. 

Miroslav Mazal, ŘSD: "Začne se cíleně o víkendu po odeznění hustého provozu způsobeného pracovním týdnem. ŘSD zařídí výměnu asfaltových vrstev, které u mimoúrovňového křížení silnic I/11 a II/647 ztratily kvalitativní standardy. Oprava povrchu proběhne za úplné uzávěry nájezdů i sjezdů Rudné ulice."

Změny dopravy budou viditelně označeny, je ale jasné, že uzavírka může způsobit kolony a zvýšení intenzity provozu na dalších místech.

Miroslav Mazal, ŘSD: "Řidiči mohou alternativně využít dalších křižovatek fungujících nedaleko před, nebo za uzavírkou. Omlouváme se za zásah do ostravské infrastruktury, odměnou bude prvotřídní povrch dostupný více než 35 tisícům aut denně."

V pondělí 16. listopadu pak řidiče v Ostravě překvapí zúžení na ulici Místecká ve směru na Frýdek-Místek. Mezi kilometry 33,75 a 38,26 se bude provádět odstranění nerovností v úseku mimoúrovňových křížení 28. října a Moravská.

Miroslav Mazal, ŘSD: "První fáze projektu je určená rekonstrukci levého jízdního pruhu komunikace. Automobilový provoz povede zúžením po neopravované části silnice I/56, proto není potřeba objízdných tras. Nutnost opravy vznikla zatížením vozovky průjezdem více než 30 tisíc aut všech kategorií denně. Za možné zdržení se řidičům omlouváme, v zájmu ŘSD je zvládnout rekonstrukci kvalitně a bez prodlení."

Oprava tohoto úseku je rozplánována minimálně na měsíc. Záležet bude také na počasí.
HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.,
Ostrava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků