Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do on-line výuky se zapojili i ostravští strážníci. Učí školáky dopravní výchovu

  • Ostrava,

Ostravští strážníci - preventisté pohotově zareagovali na aktuální protiepidemická opatření a začali školáky vyučovat prostřednictvím počítačů. Konkrétně se jedná o dopravní výchovu a i když počítače nenahradí praxi na dopravím hřišti, děti se dozvědí mnoho nového.

Městská policie Ostrava už tradičně mnoho let učí žáky základních škol dopravní výchovu. Teoreticky i prakticky na dopravním hřišti. Kvůli aktuální epidemiologické situaci to ale nyní není možné a tak začali také s on-line výukou. Nejprve bylo nutné školy oslovit a pomoci museli i třídní učitelky.

Romana Macková, preventistka MP Ostrava: "Čtvrťáci navazují na téma z 3. třídy chodec, které je zopakované a potom pokračují tématem cyklista, protože od deseti let se mohou samostatně pohybovat v silničním provozu. "

Samotná výuka probíhá formou prezentace, která je ale speciálně upravena. Strážníci a děti se nevidí, ale pouze slyší. Prostřednictvím počítače mohou také reagovat.

Petr Lakomý, preventista MP Ostrava: "Během prezentace se vás budeme ptát na nějaké otázky a když budete znát správnou odpověď, můžete nám napsat do chatu a nebo se můžete přihlásit a my vás vyvoláme." 

V úterý měli hodinu čtvrťáci ze Základní školy Matiční. Do výuky se přihlásilo 21 dětí a bylo to pro ně příjemné zpestření. 

Romana Macková, preventistka MP Ostrava: "Vidím, že dobře píšete, že účastníkem provozu na pozemních komunikacích je i ten jezdec na zvířeti i řidič auta." 

Strážníci ostravské městské policie už on-line výuku nabídli 21 školám a více než polovina o dopravní hodinu projevila zájem. V plánu je zatím proškolení žáků 22 tříd.
Sad-Fasad Sistem s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

LUSKO s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 104 do 104 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků