Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorka vyhodila omylem z okna 100 tisíc korun, někdo je našel a už nevrátil

  • Ostrava,

Policie pátrá po nálezci, který ve středu 11. listopadu našel v Ostravě pouzdro a v něm 100 tisíc korun. Omylem ho totiž vyhodila z okna seniorka z jednoho bytu. Pomoci by mohly kamerové záznamy, které už policie vyhodnocuje, případně svědci, či samotný nálezce, pokud se přizná.

Každá věc někomu patří. To by si měl uvědomit nálezce, který si přisvojil 100 tisíc korun. Ve středu 11. listopadu odpoledne o ně přišla nedopatřením seniorka z Ostravy. Poblíž ulice Jugoslávská je totiž vyhodila z okna.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Žena důchodového věku měla na posteli nachystané plastové pouzdro s úspory, které chtěla uložit na bezpečné místo. Nedopatřením však pouzdro přivzala s povlečením, které následně vyklepala z okna. Po nějaké době si uvědomila, že z okna vyklepala také pouzdro, ve kterém bylo přes 100.000,- Kč. Po penězích zůstal na zemi už jen prázdný obal."

Policisté událost zaevidovali a nezodpovědného nálezce hledají. Povedly se jim zajistit také kamerové záznamy z okolí, které už vyhodnocují.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava:  "Přesto se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc. Jednou z možných variant může být zkratovité jednání, proto nálezce může mít strach peníze odevzdat."

V případě, že o případu něco víte, obraťte se na linku 158 nebo na kteroukoliv policejní služebnu.

Padající peníze sbírali lidé kolem

Policie odpoledne informovala, že se ozvala řada svědků, kteří, zřejmě příhodu viděli.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Peníze, které nedopatřením poškozená žena vyklepala s povlečením, při pádu z plastového obalu vypadly. Následně volně padaly na zem a lidé z blízkého okolí a zejména z domu, kde bydlela poškozená, je měli začít sbírat. Proto i nadále žádáme veřejnost, aby peníze vrátila na policejní oddělení v Ostravě – Vítkovicích, případně zavolala na linku 158"Ostravské opravny a strojírny, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

RADOST-STAVBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků