Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Městské nemocnici Ostrava pomáhá 49 studentů. Mnozí se po maturitě chtějí vrátit natrvalo

  • Ostrava,

Pandemická situace se zlepšuje a tak mohou nemocnice bez větších problémů oželet studenty, kteří se musejí vrátit do škol. Například v Městské nemocnici Ostrava vypomáhá 49 studentů. Naštěstí je méně nakažených pacientů a vracejí se i zdravotníci, kteří byli nemocní nebo v karanténě. Mnozí studenti ale budou pomáhat dobrovolně dále.

Kamila Žídková studuje Střední zdravotnickou školu v Ostravě. Když se na podzim začala horšit epidemická situace neváhala a nastoupila jako dobrovolnice do Městské nemocnice Ostrava, aby pomohla přetíženým zdravotníkům. Ti se na vrcholu pandemie starali o více než 100 covid pozitivních pacientů na několika odděleních, která museli předělat např. z ortopedie nebo chirurgie.  Infekční oddělení totiž nemocnice nemá. 

Kamila Žídková,  studentka Střední zdravotnické školy v Ostravě: "Jsem tady dobrovolně, ale i povinně. Máme to totiž v rámci praxe i jako výpomoc. Já vypomáhám ráda. Dělám sanitářskou i odbornou práci."

Práci budoucích zdravotníků si v nemocnici pochvalují, bez studentů by se s náporem pozitivních pacientů vyrovnávali jen z velkými obtížemi. 

Marcela Mastalerzová, staniční sestra MNO: "Na našem oddělení pomáhají studentky střední zdravotnické školy a musím říct, že jsou určitě přínosem." 

V současné době pracuje v městské nemocnici 49 studentů. Od 25. listopadu by se ale měli vrátit do škol. 27 z nich chce dohodu se zařízením ukončit  a vrátit se ke studiu. Ostatní chtějí pokračovat dále a tak budou vypomáhat hlavně o víkendech.

Irena Hlavatá, hlavní koordinátorka, vedoucí oddělení vzdělávání a náboru MNO: "Zpočátku šlo hodně pracovníků na ošetřovné nebo na nemocenskou, takže jsme museli řešit, kdo je nahradí. Využili jsme pomoc MS kraje, který nám dodal 7 studentů a dalších  asi 120 dobrovolníků se nám hlásilo. Rozdělili jsme je na pracoviště, kde bylo potřeba. Od tohoto týdne je to už lepší. Přestože se studenti mají vracet do škol, není už tolik lidí na ošetřovném nebo v karanténě, takže situace je stabilizovanější. Není úplně standardní, ale je stabilizovaná." 

V nemocnici navíc zůstávají studenti, kteří vypomáhají na základě příkazu hejtmana. Nařízená pracovní povinnost má přednost před výukou. V současné době leží v městské nemocnici 50 pacientů s covidem v těžkém stavu, což je o polovinu méně, než před dvěma týdny. 
SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Pozemní stavby Moravia s.r.o, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků