Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z ostravské zoologické zahrady někdo ukradl vzácné okrasné ryby za 85 tisíc korun

  • Ostrava,

Ostravská kriminálka vyšetřuje neobvyklou krádež. Z rybníčku v ostravské zoologické zahradě někdo ukradl 17 vzácných okrasných ryb. Škoda byla vyčíslena na 85 tisíc korun. Viníkovi v případě dopadení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Těžko uvěřitelný případ krádeže v Zoo Ostrava zaměstnal v těchto dnech ostravskou policii. Někdo totiž z rybníčku v zoologické zahradě ukradl v období od 23. do 26. října okrasné ryby.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Bylo zjištěno, že se ztratilo celkem 16 kusů Kaprů Koi a 1 kus Jesetera Ruského v celkové hodnotě 85.000,- Kč."

Jak přesně krádež proběhla zatím není zcela jasné, policie pracuje s několika verzemi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jednou z variant je vylovení ryb pomocí rybářských sítí. Druhou variantou se pachatel mohl ryb zmocnit tak, že nejdříve ryby omráčil pomocí elektrického proudu a poté je odcizil.

Policie teď hledá případné svědky a bude ráda za každou informaci, která by mohla pomoct k dopadení pachatele

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Vzhledem k tomu, že se jednalo o vzácný druh ryb, také žádáme odbornou veřejnost, která by mohla svou informací přispět k objasnění trestného činu, aby se obrátila na linku 158."

Vzhledem k tomu, že zloděj v zoo řádil v době nouzového stavu, tak mu v případě dopadení hrozí až osm let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy