Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič během jízdy ztratil vědomí a s autem skončil na střeše v kolejišti tramvají

  • Ostrava,

Vážná nehoda zaměstnala ve středu odpoledne v Ostravě všechny složky integrovaného záchranného systému. 68letý řidič ztratil během jízdy po ulici Martinovská krátkodobě vědomí a následně skončil i s autem na střeše v kolejišti tramvají. V autě s ním cestovala o devět mladší žena. Oba byli převezeni do nemocnice.

Osobní auto z ničeho nic vyjelo ze silnice a skončilo na střeše v kolejišti tramvají. Takový pohled se naskytl svědkům ve středu odpoledne v Ostravě-Porubě na ulici Martinovská.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR: "Po 15. hodině jsme přijali oznámení o dopravní nehodě, při které řidič osobního vozidla Škoda Octavia z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo silnici do tramvajového pásu, vlivem nehody se vozidlo převrátilo na střechu. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému."

Auto přitom vylétlo ze silnice v místě tramvajové zastávky Bedřicha Nikodéma. Jako zázrakem naštěstí nikoho nesmetlo, pouze poškodilo informační tabuli. Ve voze byli v tu dobu dva starší lidé. Osmašedesátiletý řidič, který měl zřejmě zdravotní potíže a o devět let mladší žena.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmašedesátiletý muž a devětapadesátiletá spolujezdkyně byli v době našeho příjezdu již mimo vozidlo. Muž zřejmě během jízdy utrpěl krátkodobou poruchu vědomí a po nehodě byl s lehkým poraněním hlavy převezen na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. Spolujezdkyně pak byla s lehkým poraněním horní končetiny transportována na úrazovou ambulanci."

O vyproštění auta z kolejiště se pak postarali hasiči. Po celou dobu zásahu byla na tramvajové lince číslo 4 zavedena náhradní autobusová doprava. Provoz byl následně obnoven přes půl pátou.
SYMETRIS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 18 500 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Pozemní stavby Moravia s.r.o, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 91 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků