Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úspory rozfoukal vítr po Vítkovicích. Seniorka prosí Ostravany o jejich vrácení

  • Ostrava,

Blíží se Vánoce a to je doba, kdybychom na sebe měli být hodní. I proto má následující výzva větší šanci na úspěch. Seniorka z Ostravy totiž omylem při vytřepávání povlečení z okna vyklepala i své úspory. Bankovky se rozlétly do všech stran a žena proto nyní žádá ostravany, aby jí peníze vrátili.

11. listopad tedy den sv. Martina letošního roku si jistě velmi dobře zapamatuje seniorka z Ostravy - Vítkovic. Při úklidu totiž přišla o 100 tisíc korun. Když vytřepávala povlečení z okna, nevšimla si, že na něm zapomněla pouzdro s úsporami. Peníze tak letěly z panelákového okna i s prachem. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Starší žena měla v ložnici na posteli položené plastové pouzdro, ve kterém měla uloženy úspory. Omylem ho sebrala i s povlečením, které chtěla vyklepat z okna. Pouzdro vypadlo z okna ven."

V posledních dnech fouká silná vítr, takže se bankovky rozletěly po okolí. Některé posbírali náhodní kolemjdoucí, jiné skončily v okolním porostu a možná tam stále jsou.

Zatímco seniorka si nejprve ničeho nevšimla, dole pod panelákem si peněz lidé všimli a několik se jich už přihlásilo policii. Vůbec přitom netušili, kde se na ulici létající bankovky vzaly. Policisté nyní vyhodnocují kamerové záznamy a peníze hledají.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Žádáme veřejnost, která by mohla přispět informacemi k možnému nálezci a nebo přímo nálezce, aby se přihlásili na linku 158."

Pokud jste tedy v okolí Jugoslávské ulice našli nějaké peníze, odneste je na policii. Za zatajení nálezu hrozí až rok vězení a nyní v době nouzového stavu může být trest ještě vyšší. 
STRABAG Rail a.s., Ostrava
Ostrava
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

DOSON AZS s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

RADOST-STAVBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků