Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osiřelé chatky lákají zloděje. Ostravští strážníci je častěji kontrolují

  • Ostrava,

S příchodem zimy končí sezóna zahrádkářům. Mnoho z nich proto uzavře své chatky v zahrádkářských koloniích a do jara se neukáží. Prázdné objekty, ale samozřejmě lákají zloděje a tak v těchto dnech ostravští strážníci začali s častější kontrolou zahrádkářských osad.

Už v těchto dnech můžete v zahrádkářských koloniích nebo chatových oblastech na území Ostravy vidět strážníky na koních a nebo členy kynologického oddílu městské policie se svými psy. Nemusíte se ale děsit. Neznamená to, že máte vyloupenou chatu. Jde o preventivní opatření proti zlodějům.

Tomáš Novák, člen Hipologického oddílu MP Ostrava: "Využíváme toho, že nejpěknější pohled na svět je z koňského hřbetu a tím, že je člověk výše, má možnost vidět lépe i přes ploty v zahrádkářských koloniích a má lepší přehled."

Tato zahrádkářské kolonie je ve Výškovicích nedaleko řeky Odry. Jen na území městské části Ostrava - Jih je podobných lokalit sedm. Cílem preventivní akce je zkontrolovat, zda objekty nenesou známky vloupání. Strážníci se ale zaměřují i na případný pohyb závadových osob v těchto lokalitách.

Erika Szabová, členka Kynologického oddílu MP Ostrava: "Pes je nám velkým pomocníkem, jelikož dokáže pachatele zaregistrovat mnohem dříve než my. V případě, že je někdo v objektu ukrytý, můžeme psa vypustit a on ho štěkáním označí."

Pokud se na jaře chcete vrátit do své chaty a mít ji v takovém stavu jako na podzim, měli byste dodržet několik zásad.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Je důležité chatu řádně uzamknout a pokud má okenice, uzavřít je. Na zahradě nenechávat nic cenného."

Strážníci budou podobné preventivní akce provádět po celou zimu. Ani majitelé chatek by ale neměli na chaty zapomínat a občas je zkontrolovat.
T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

LogTech, s.r.o., Střední Čechy, Morava
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 91 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků