Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorka z Ostravy zmáčkla nouzové tlačítko, nic se jí ale nestalo, cítila se pouze osamělá

  • Ostrava,

Ve středu večer spěchali strážníci do Ostravy-Hrabůvky. 74letá seniorka je totiž přivolala pomocí aktivovaného nouzového tlačítka senior linky. Jak se ale ukázalo, žena nebyla nijak zraněna, pouze se cítila osamělá.

Na centrálním dispečinku strážníků se rozezněl poplach ve středu krátce před 19. hodinou. Senior linka hlásila, že v Ostravě-Hrabůvce se zřejmě mohlo stát něco 74leté ženě, která zmáčkla nouzové tlačítko. Během několika minut byli strážníci na místě.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídce po příjezdu na místo otevřela dveře bytu samotná seniorka. Ta strážníkům sdělila, že nemá žádné zdravotní potíže ani není nikterak zraněna."

Tlačítko senior linky aktivovala pouze proto, že je už dlouhodobě sama doma, nikdo ji nepřišel navštívit a nemá si s tak kým popovídat.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážníci seniorku vyslechli, krátce s ní pohovořili a předali jí kontakty na organizace, které jí v jejím osamění mohou pomoci."

Seniorku bude rovněž častěji kontaktovat strážník – okrskář, který má na starosti území, ve kterém seniorka bydlí. Tito strážníci totiž pravidelně chodí kontrolovat seniory, kteří mají doma nouzová tlačítka. Zjišťují, zda jsou lidé v pořádku a jestli zařízení správně funguje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy