Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dělníci omylem nařízli přívod plynu, hasiči museli evakuovat 30 osob

  • Ostrava,

Profesionální hasiči ve středu 2. prosince 2020 před polednem zasahovali v Tylově ulici v ostravském obvodu Ostrava-Jih. Nahlášen jim byl únik plynu z okraje bytového domu.

Stáhnout video

Plyn začal unikat poté, co pracovníci zřejmě omylem navrtali jeho přívod před hlavním uzávěrem při pracích na zateplení domu. Hasiči byli o incidentu informováni před 11. hodinou dopoledne. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Tylovy ulice ihned vyjela celkem 4 vozidla ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrav-Zábřeh. Hasiči nejprve naměřili uvnitř domu až 600 ppm, po provizorním utěsnění dřevěným kolíkem a odvětrání obou vchodů přetlakovými ventilátory už jen nulové hodnoty."

Hasiči museli evaukovat celkem 30 osob ze dvou vchodů. Lidé se mohli schovat ve velkém evakuačním autobusu Irisbus, který hasiči přivezli.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK "Hasiči počkali na příjezd a konečnou opravu plynaři, aby mohli ještě provést závěrečné měření. I to již neprokázalo žádné hodnoty. Lidé se mezitím mohli – po středečním poledni – vrátit do svých domovů."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy