Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilec nebyl spokojen se zastavárnou a začal vyhrožovat bombami na pobočkách

  • Ostrava,

Až osm let vězení hrozí muži, kterého jen hodinu po vyhrožování dopadli policisté. Nebyl spokojen s výdejem zastavených věcí své kamarádky v jedné z ostravských zastaváren.

Odpoledne 24. listopadu 2020 zavolal na tísňovou linku majitel jedné ze zastaváren v Ostravě. Operačnímu důstojníkovi sdělil, že anonymní zákazník mu vyhrožoval umístěním bomb do několika poboček. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Jako důvod umístění bomb měla být nespokojenost s výdejem zastavených věcí, které tam měla mít kamarádka volajícího. Zastavárny v tu dobu byly uzavřeny z důvodu vyhlášení nouzového stavu a tuto informaci také sdělil volajícímu. Na to však měl reagovat výhružkou, že dá do poboček bomby, které odpálí."

Do terénu vyrazily téměř dvě desítky policistů, kteří prověřili několik poboček, vše s negativním výsledkem. Pachatele (ročník 1962) se jim ale podařilo dopadnout do hodiny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "K telefonátu a následnému vyhrožování umístění bomb do zastaváren se na místě policistům přiznal. Později však do výslechu pracoval už s jinou verzí. Komisaři uvedl, že měl říct, „že mu dá bombu“. Jak se později i vyšetřením ukázalo, muž byl pod vlivem alkoholu a naměřená hodnota byla přes 1,5 promile alkoholu v dechu." 

Muž si už vyslechl obvinění ze spáchání zločinu šíření poplašné zprávy, za které mu soud může udělit až 8 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy