Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava schválila rozpočet pro rok 2021. Bude vyrovnaný

  • Ostrava,

Zastupitelstvo Ostravy schválilo pro rok 2021 vyrovnaný rozpočet. Město bude hospodařit s téměř 10 miliardami korun. Celých 25 procent z této částky půjde na investice.

Ostrava bude v příštím roce hospodařit s devíti miliardami a devíti sty miliony korun. 25 procent z této částky půjde na investice. Kvůli koronavirové krizi jsou předpokládané celkové příjmy o miliardu nižší než loni.  Rozpočet je vyrovnaný.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Při té míře nejistoty jsme k tvorbě rozpočtu přistoupili konzervativně. Nicméně s cílem neomezovat investiční výstavbu a pokračovat v projektech, které jsou pro nás důležité."

S ohledem na snížení příjmů ze sdílených daní bude Ostrava šetřit především na běžných výdajích. Jsou navrhovány ve výši 7,4 miliardy. Proti letošku se snižují o 43 milionů korun. Na investice má město připraveno i s úvěrem téměř 3,5 miliardy korun.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora: "Zhruba 22 procent z kapitálového rozpočtu jde do vodohospodářských staveb, další nemalou položkou je 14 procentní podíl kultury, výrazně je zastoupené zdravotnictví, parkování, komunikace a chodníky." 

Pro městské obvody se v rozpočtu počítá s částkou 1,7 miliardy korun, což je o 205 milionů korun méně než letos. Z důvodu úspor se nebudou vkládat další prostředky do fondů pro rozvoj městské nemocnice a na koncertní halu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy