Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se srazily dvě tramvaje, policie hledá svědky

  • Ostrava,

Srážka dvou tramvají ve čtvrtek ráno zkomplikovala provoz na tramvajové trati v ulici Martinovská v Ostravě-Porubě. Do zastavené tramvaje se zhruba padesáti lidmi narazila zezadu druhá tramvaj, která byla prázdná, řidič zřejmě nedobrzdil. Několik cestujících se při nehodě zranilo, policie teď hledá svědky události.

Ve čtvrtek v 5:20 ráno vyjížděli hasiči ze stanice Martinovská k zásahu. Zrovna je viděl řidič tramvaje číslo 19, kterému křižovali cestu a zodpovědně je proto pustil. Vzápětí ale do jeho tramvaje zezadu narazila jiná tramvaj.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "První jedoucí tramvaj č. 19 dávala přednost v jízdě právě vyjíždějícímu hasičskému vozidlu, které jelo na výstražné světelné signalizační zařízení. Za tou však jela druhá tramvaj, kdy řidič nestačil zareagovat a zezadu naradil do před sebou stojící tramvaje."

V tramvaji číslo 19 cestovalo zhruba 50 lidí, několik z nich utrpělo po pádu na zem zranění. Druhá tramvaj byla z důvodů služební jízdy prázdná.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti."

Policisté přesto potřebují přesně zadokumentovat průběh nehody a proto hledají svědky, kteří srážku viděli nebo cestovali v tramvaji.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté se obrací na možné svědky této dopravní nehody, konkrétně i na cestující v tramvaji, kteří po nehodě vystoupili a odešli ještě před příjezdem policie, aby se přihlásili na tísňovou linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu."
Témata: Martinov
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků