Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj v Ostravě ukradl 35 metrů měděných kabelů i 80 čokolád, teď mu hrozí až 8 let vězení

  • Ostrava,

Opakovaně se vloupal do staveniště bývalých jatek v Ostravě. 33letý zloděj vždy prokázal velkou dávku zručnosti a odtáhl na 35 metrů měděných kabelů za více než 10 tisíc korun, které pak prodal ve sběrně. Chytili ho při krádeži 80 kusů čokolád a dalších cukrovinek v supermarketu. Teď mu hrozí až 8 let vězení.

VIDEO: POLICIE ČR

Staveniště bývalých jatek v Ostravě navštívil 33letý zloděj opakovaně během listopadu. Nejdříve si musel poradit s mobilním oplocením, které bylo vysoké skoro 2 mety. To měl nejdříve rozmontovat a poté vniknout do prostor samotného staveniště.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V prvním případě měl odcizit měděný kabel dlouhý asi 20 metrů. V druhém případě se do objektu dostal úplně stejným způsobem a tentokrát si měl odnést měděný kabel dlouhý asi 15 metrů."

Jednu z krádeží dokonce natočila bezpečností kamera. Zloděj si dal tu práci, aby přetáhl těžkou kabeláž od jatek až k železnici přes ulici Porážkova, tam ji dostal přes plot a následně podél kolejí v klidu odtáhl pryč.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V obou případech se jednalo o kabely k věžovému jeřábu v hodnotě přes 10.000,- Kč. Kabely měly nakonec skončit ve sběrném dvoru, kde za ně obviněný dostal přes 2.000,- Kč."

Muž se ale nespecializoval jen na krádeže kovů. V neděli 13. prosince se totiž vypravil do jednoho ze supermarketů v Ostravě-Dubině, kde se zaměřil na sladkosti.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Do batohu si měl uschovat přes 80 ks čokolád a další jiné cukrovinky. Se zbožím měl projít přes pokladny, kde byl už zadržen zaměstnancem bezpečnostní agentury."

Tady už spadla klec a zloděj byl předán do rukou mužů zákona. Ti už pak snadno zjistili, že toho má na svědomí mnohem více.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Důvodně obviněný muž už v minulosti páchal obdobnou trestnou činnost, za kterou byl potrestán, přesto ve svém jednání pokračoval."

Vzhledem k tomu, že páchal krádeže v době vyhlášení nouzového stavu, tak mu teď hrozí až 8 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy