Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior ležel čtyři dny v bolestech a bez pomoci, zachránili ho sousedem přivolaní ostravští strážníci

  • Ostrava,

Doslova na poslední chvíli zachránili ostravští strážníci 65letého seniora, který v jednom z bytů v Ostravě-Porubě ležel čtyři dny doslova uvězněn ve vlastní posteli v bolestech a bez pomoci.

Strážníky zavolal ve čtvrtek 17. prosince před 19. hodinou rozrušený straší muž, který měl vážnou obavu o svého souseda. Čtyři dny ho totiž neviděl vycházet z bytu a na jeho zvonění a klepání soused nereagoval. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka strážníků po příjezdu na místo provedeným šetřením zjistila, že v bytě žije 65letý senior sám se svým pejskem. Po zaklepání na dveře bytu se z bytu ozývalo žalostné kňučení psa. Strážníci poslechem rovněž zaznamenali jen velmi slabý, téměř neslyšitelný mužský hlas, který vycházel ze vzdálené části bytu."

Vzhledem k závažnosti situace tak věci nabraly velmi rychlý spád. Strážnici využili svých zákonných oprávnění a dostali se do bytu. 65letého seniora našli uvnitř ležet na posteli. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídce uved, že od pondělního rána má silné bolesti nohou a nedokázal sám vstát z postele. V posteli tak ležel v bolestech a bez pomoci již čtvrtý den."

Díky všímavosti souseda, rychlého a profesionálního zákroku strážníků se tak muži dostalo potřebné pomoci. Na místo přivolaný lékař rozhodl o převozu seniora do nemocnice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy