Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chystá novou hyperbarickou komoru. Původní slouží v městské nemocnici už 55 let

  • Ostrava,

Hyperbarická komora Městské nemocnice Ostrava sice stále jede na plné obrátky, technicky už ale bohužel dosluhuje. Slouží už totiž 55 let a magistrát proto připravuje její výměnu a stěhování do nového pavilonu. V příštím roce by měl být dokončen projekt a rok později by se mělo stavět.

Centrum Hyperbarické medicíny v Městské nemocnici v Ostravě je jediné na celé Moravě a ve Slezsku. V současné době je jeho kapacita plně vytížena. Ve dvou směnách se v hyperbarické komoře vystřídá denně asi 40 pacientů. Jenže zařízení je z roku 1965 a proto ho konečně čeká výměna. 

Michal Hájek, primář Centra hyperbarické medicíny MNO: "To nejlepší už má za sebou. Přestože jsme prošli dvěmi rozsáhlými rekonstrukcemi, to mechanické opotřebení je enormní." 

Takto by mělo nové Centrum hyperbarické medicíny vypadat. Na nový objekt už bylo vydáno územní rozhodnutí a v rozpočtu na příští rok jsou vyčleněny peníze na další stupeň projektové dokumentace. V souvislosti modernizací celé nemocnice také existuje nová varianta, ve které nemá komora svou vlastní budovu.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Pokud by došlo k úpravě dispozičního řešení, to je hypotetická varianta, tak bychom tu komoru přemístili do jiného objektu tak, aby více logicky navazovala na ten budoucí funkční celek a netvořila v tom prostoru bariéru."

Realizace projektu nového Centra hyperbarické medicíny je plánována na rok 2022. V jaké to bude variantě, ještě nebylo definitivně rozhodnuto. Dokončení prý bude navazovat na celkovou modernizaci nemocnice. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků