Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidiči Dopravního podniku Ostrava nechtějí střídat linky. Vyhlásili stávkovou pohotovost

  • Ostrava,

Řidiči autobusů a trolejbusů ostravského dopravního podniku odmítají jezdit na jedné směně na několika linkách a proto odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Podle nových jízdních řádů by totiž měli během jedné směny vystřídat i 7 různých linek, což by mohlo vést až k dopravním nehodám.

Dopravní podnik Ostrava zveřejnil v minulém týdnu nové jízdní řády. Pro řidiče autobusů a trolejbusů byly velkým překvapením. Podle šéfa odborů Iva Protivínského prý vedení nedodrželo předjednané body a šoférům značně zhoršilo pracovní podmínky. Nyní se tak může stát, že v jedné směně pojede sedm různých linek. Dohodnuty byly maximálně 2-3.

Ivo Protivínský, předseda odborové organizace Dosia při DPO: "Máme obavu, že na zaměstnance bude zvýšen psychický tlak při přejíždění z jedné linky na druhou. Budou mít velké vypětí a je tady nebezpečí, že by mohli způsobit nehodu. Bude zvýšená únava. Byli zvyklí jezdit na jedné maximálně dvou linkách."

Vedení dopravního podniku změny zdůvodňuje poklesem příjmů, který zapříčinila pandemie koronaviru. Aby prý nemuselo propouštět, musí se řidiči přizpůsobit úspornému řešení. 

Karolína Hřivnáč Rycková, mluvčí DPO: "Kvůli koronaviru eviduje dopravní podnik velký propad tržeb a proto se rozhodl hledat dílčí efektivní úpravy ve výpravě autobusových spojů."

Odboráři se chtějí v tomto týdnu dohodnout, jak budou dále postupovat a nevylučují ani stávku. Pokud jim vedení dopravního podniku nevyjde vstříc, moha by se uskutečnit ještě do konce roku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy