Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Hrabové zapadl do sila s pískem neopatrný pracovník. Hasiči ho vytahovali téměř dvě hodiny

  • Ostrava,

Hasiči si pro záchranu životů musejí poradit s každou situací a často to nemají jednoduché. V Ostravě-Hrabové pomáhali vytáhnout ze sila s pískem pracovníka, který tam zapadl až po ramena. Lezecká skupina to naštěstí zvládla a podchlazeného muže předala zdravotníkům.

Hasiči přijali tísňové volání z firmy v Ostravě - Hrabové, že jejich pracovník uvízl v silu s velmi jemným pískem frakce 02, který se používá například na spárování zámkové dlažby. Muž se nemohl hýbat a byl v studeném  písku zahrabaný až po ramena. Technika nebyla v této situaci použitelná a tak byli přivoláni hasiči lezci.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Zraněný a později i podchlazený muž ležel několik metrů pod horní kovovou plošinou až po ramena v šedě zbarveném písku. Hasiči jej začali opatrně odhrabávat, práci jim ztěžoval neustálý pohyb jemného písku. Postupně se jim podařilo kolem muže vytvořit hradbu z dřevěných desek a hranolů a odhrabat až po pás."

Pomocí lanové techniky hasiči muže vytáhli v záchranných nosítkách nahoru na vnitřní horní plošinu pod střechou sila, kde byl také horní vstup zvenku. Pak jej společně snesli po žebříku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Pacient naštěstí po vyproštění nejevil známky poranění a po základním ošetření posádkou záchranné služby byl transportován do nemocnice k dalšímu vyšetření." 

Mezi hasiči z našeho kraje  je 91 mužů vycvičeno na lezecké práce. Porubští specialisté jsou připraveni i na záchranu osob v podvěsu vrtulníku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy