Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zajímavý přivýdělek k důchodu. 64letý muž prodával neokolkované cigarety, vozil je v nákladním autě

  • Ostrava,

Škoda způsobená státu za téměř 570 tisíc korun - tuto sumu vyčíslili vyšetřovatelé v případu prodeje neokolkovaných cigaret. Policisté stíhají 64letého muže z Ostravy, který si takto údajně přivydělával k důchodu.

Podle policie si muž postupně opatřil téměř 200.000 cigaret. Následně je přivezl do rodinného domu v Ostravě, kde je skladoval a pak připravil k nelegálnímu prodeji, bez kolku.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Přivážel tam vozidlem krabičky cigaret ve standardním balení (krabička po 20 kusech), které byly neoprávněně označené logem známých značek a především, řádné neoznačené. K distribuci tak měl mít v krabicích větších rozměrů připraveno v součtu téměř 200 000 kusů cigaret, čímž měl zkrátit spotřební daň ke škodě České republiky o téměř 570 000 korun."

Kriminalisté prohledali dům a v krabicích našli zhruba 150.000 kusů cigaret. Zbytek cigaret, asi 46.000 kusů, muž už dříve prodal. Muži zákona zajistili i nákladní auto, které muž používal pro převážení svého zboží. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Kriminalisté odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství sdělili muži obvinění pro přečin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a přečin porušení práv k ochranné známce a jiným označením. Trestní zákoník hovoří o trestu v rozmezí od šesti měsíců do tří let." 

Muž s policií spolupracuje a trestně stíhán je na svobodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy