Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

51letý recidivista osahával ženy v centru Ostravy, policie ho dopadla díky kamerám a teď hledá poškozené

  • Ostrava,

Velmi nepříjemný zážitek má za sebou několik žen, které procházely 8. prosince večer centrem Ostravy. U obchodního centra se na ně vrhl 51letý recidivista a začal je osahávat. Naštěstí si jeho jednání všimli strážníci na městském kamerovém systému, během chvíle muže zadrželi a předali policistům. Ti teď pátrají po poškozených, je totiž možné, že muž mohl takto obtěžovat mnohem více žen.

Jednu ženu chytil kolem pasu a stáhl na lavičku. Jiné se chtěl dotýkat přímo na tramvajové zastávce Karolina. Rozhodně nepříjemný zážitek, na který ženy určitě nezapomenou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté z obvodního oddělení Ostrava-střed prověřují okolnosti několika mravnostních deliktů napříč Ostravou. Strážníci Městské policie Ostrava dne 8. prosince 2020 ve večerních hodinách zaznamenávali pomocí kamerového systému jednání muže, který měl opakovaně v centru Ostravy obtěžovat ženy osaháváním."

Díky pohotové práci na dohledovém centru kamerového systému se podařilo muže strážníkům velmi rychle zadržet a rovnou ho předali přivolaným policistům. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté zjistili, že se jedná o jim známého recidivistu ve věku 51 let z Ostravy. Do současné doby se však nepodařilo ztotožnit poškozené ženy. Není vyloučeno, že obětí může být více."

Policie proto zveřejnila videozáznam, kde jsou útoky na ženy zachyceny a nyní prosí veřejnost o pomoc při pátrání kvůli jejich výpovědím.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Především žádáme samotné ženy, aby se obrátily na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Jakákoliv informace by mohla přispět k objasnění tohoto skutku. Za poskytnuté informace předem děkujeme."

Počet poškozených totiž může ovlivnit výši trestu, který 51letému muži za toto jednání hrozí. Recidivista totiž mohl obtěžovat mnohem více žen, které to ale nikam nenahlásily nebo nejsou vidět na kamerovém systému.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy