Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uplynulý rok nebyl lehký ani pro strážníky v Ostravě. Ve službě musejí být v rouškách

  • Ostrava,

Uplynulý rok nebyl lehký pro nikoho a obzvlášť náročný byl pro lidi z první linie, do které jistě náleží i strážníci. V Ostravě loni museli řešit téměř 54 tisíc událostí, což znamená asi 150 každý den.

Pandemie koronaviru změnila život každému a mnoha lidem změnila i způsob jejich práce. Týká se to i městských policistů, kteří musejí být ve službě v rouškách i dalších ochranných pomůckách. V uplynulém roce se navíc museli zaměřit také na dodržování vládních opatření. V průběhu celého roku řešili v Ostravě strážníci celkem 53 769 událostí.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Rok 2020 byl rokem atypickým a zároveň nelehkým nejen pro ostravské strážníky. Výkon služby v rouškách, ochranných pomůckách či zcela nové úkoly plněné v souvislostí s pandemií COVID19. I přes uvedené skutečnosti však strážníci i v tomto nelehkém období plnili své standardní úkoly a odvedli kus práce."

Kromě přestupků vyřešených přímo strážníky, bylo zadrženo a předáno státní policii 279 pachatelů trestných činů a zajištěno bylo také 210 hledaných osob. Bez řidičského průkazu nebo pod vlivem alkoholu chytli loni strážníci 36 lidí. V tomto roce se chtějí strážníci zaměřit na bezpečnost občanů.

Miroslav Plaček, ředitel MP Ostrava: "Chceme, stejně jako loni, pracovat v součinnosti s PČR na zvyšování bezpečnosti občanů a to jednak rozšířením kamerového systému, tak celou řadou preventivních projektů. Stěžejní jsou projekty zaměřené na nejzranitelnější skupiny, tedy na seniory a děti."

Městská policie Ostrava má v současné době 650 strážníků, což znamená, že chybí 30 pracovníků. Bohužel se nyní nedají stavy doplnit, protože pandemická situace znemožňuje výuku a přípravu nových městských policistů v rekvalifikačních kurzech. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy