Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezdomovci začali v Ostravě plnit noclehárny. Místa je zatím dost

  • Ostrava,

S příchodem mrazů se začala v Ostravě plnit zařízení pro bezdomovce. Charita s Armádou spásy v této souvislosti otevřela na konci minulého týdne zimní noclehárnu, která kapacitu lůžek pro osoby bez přístřeší ještě navýšila.

Teplota v posledních dnech klesla pod bod mrazu a bezdomovci se začali přemísťovat do nejrůznějších zařízení Charity nebo Armády spásy. Na konci týdne byla otevřena zimní noclehárna pro 44 mužů a 12 žen. Kapacita zatím dostačuje. 

Dalibor Kraut, Charita Ostrava: "Ze včerejška na dnešek tam bylo 29 mužů a 2 ženy. Charita Ostrava standardně provozuje noclehárnu, to je Charitní dům svatého Františka. Tam jsme navýšili kapacitu na 30 lůžek."

Otrlejší bezdomovci využívají noclehárny pouze na noc, ale mnoho z nich využívá i denní centra, které kvůli Covidu fungují na dvě směny. 

Dalibor Kraut, Charita Ostrava: "Je to menší prostor, takže se to organizuje na 2 skupiny. Jedna skupina je vždy dopoledne a druhá odpoledne. Mezitím proběhne desinfekce celého prostoru." 

Zatímco zimní noclehárna je zdarma a dotuje ji Ostrava, za přespání v Domě svatého Františka na Sirotčí ulici ve Vítkovicích, který funguje celoročně, se platí 50 korun. 

bezdomovec: "Když mám peníze, tak jdu spát na Sirotčí a když ne, tak jdu na Armádu spásy. Mám na to nárok."

V Domě svatého Františka je k dispozici 30 míst a v noci zůstalo jen 5 postelí volných. K dispozici je také azylový dům s kapacitou 42 míst pro muže a 24 míst pro ženy. V Ostravě žije asi 800 bezdomovců a v současné době mají k dispozici 741 míst. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy