Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srážka dvou tramvají v centru Ostravy. Zranilo se 8 lidí, policie hledá svědky

  • Ostrava,

Složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u nehody dvou tramvají, která se stala v centru Ostravy. Zraněno bylo 7 osob.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Dnešního dne 15. ledna 2021 okolo 6,30 hodin došlo ke srážce dvou tramvají na ulici 28. října a ulici Nádražní v Ostravě. Z dosud nezjištěného důvodu došlo k nárazu jedoucí tramvaje do tramvaje před ní stojící. Důsledkem toho došlo k pádu několika cestujících i k jejich zranění. Nakonec bylo zraněno osm osob. Příčina této nehody je v současné době předmětem šetření. U obou řidičů byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem."

Podle informací DPO se událost dotkla tramvajových linek 1, 2, 8. Linky byly odkloněny na Hranečník. V úseku zastávek Karolina - Hlavní nádraží a v úseku Křižíkova - Hlučínská je zavedena náhradní autobusová doprava.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na místo události byly ihned vyslány tři posádky rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři ošetřovali celkem osm osob, které v soupravách cestovaly. Jednalo se o pět žen a tři muže ve věkovém rozpětí třiadvaceti až devětačtyřiceti let. Všichni byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. Utrpěli vesměs lehká a středně těžká poranění, vesměs hlavy, v jednom případě v oblasti zad. Pacienti byli po prvotním ošetření posádkami ZZS transportováni na úrazové ambulance ostravské Městské a Fakultní nemocnice."

Provoz na tramvajové trati je již obnoven. Předběžná škoda po nehodě byla podle policie vyčíslena na několik miliónů korun. Incident vyšetřují jako podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Pro kompletaci informací žádáme případné svědky dopravní nehody, především řidiče motorových vozidel, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh dopravní nehody nebo i jiné poznatky, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy