Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž za volantem tvrdil strážníkům v Ostravě, že chtěl jen přeparkovat auto, nadýchal tři promile

  • Ostrava,

Sednou za volant s téměř třemi promile alkoholu nebyl vůbec problém pro 45letého muže v Ostravě-Porubě. Strážníci ho zastavili ve čtvrtek před 22. hodinou, nejprve se před nimi pokusil ujet, z parkoviště se ale daleko nedostal. Strážníkům pak tvrdil, že chtěl jen přeparkovat na lepší místo. Vzhledem k situaci byl předán státní policii.

Strážníci si ve čtvrtek před desátou hodnou večer všimli na jednom z parkovišť v Ostravě-Porubě podivně popojíždějícího Renaultu. Rozhodli se proto řidiče zastavit a zkontrolovat.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Jakmile řidič vozidla při výjezdu z parkoviště spatřil světla majáků přijíždějícího služebního vozidla, zařadil zpátečku a zřejmě se pokoušel strážníkům ujet. Podařilo se mu však couvat zhruba jen dvacet metrů."

To už mu nezbývalo nic jiného, než zastavit a nechat se zkontrolovat. Strážníci se vzápětí nestačili divit. Řidič byl totiž pořádně opilý.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Provedená dechová zkouška ukázala 2,97 promile alkoholu. Na svou obhajobu 45letý řidič uváděl, že chtěl jen přeparkovat své vozidlo poté, co se uvolnilo místo, na kterém vždy parkuje."

Vzhledem k okolnostem přivolali strážníci na místo státní policii, řidič si tak pravděpodobně vyslechl obvinění z řízení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy